Zamykamy rekordową konferencję!

Rekordowa liczba 648 uczestników, 131 prezenterów w 32 sesjach równoległych i 4 sesjach plenarnych – tak pokrótce można podsumować tegoroczną konferencję TNC 2013. Plany na nowe projekty współpracy, rekordowa ilość wspólnych demonstracji i spotkań towarzyszących oraz pomysły w jaki sposób można realizować „Innovating together” trwające od niedzieli, do oficjalnego zakończenia konferencji w czwartkowe popołudnie, zakończą się dopiero spotkaniami w najbliższy weekend. Święto sieci naukowo-badawczych dobiega końca.

Czytaj więcej »Zamykamy rekordową konferencję!

Żegnaj Maastricht!

To już ostatni dzień tegorocznej Konferencji, obfitującej w wiele ciekawych prezentacji, spotkań i rozmów. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza gospodarzom za inspirujące, wspólne doświadczenia!

 

Wywiad z Jean-Luc Dorel

Rozmowa z Jean-Luc Dorel z Komisji Europejskiej (w języku angielskim).

 

Wywiad z Tomohiro Kudoh

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Tomohiro Kudoh z AIST (w języku angielskim).

 

Wywiad z Marią Häll

Rozmowa z Marią Häll, SUNET (w języku angielskim).

 

Wieczorna gala w Chateau Gerlach

Środowy wieczór uczestnicy tegorocznej Tereny spędzili w urokliwym Chateau Gerlach. Podczas uroczystej gali 25-lecie swojego istnienia świętował  gospodarz TNC’2013 – SURFNET. Gratulujemy!!!

 

 

Trzeci dzień TNC’2013 okiem kamery

Zapraszamy do obejrzenia filmowego flesza z trzeciego dnia Konferencji, w którym m.in. Kenji Takeda podczas wygłaszanej prezentacji, holenderskie przysmaki, a także dowód na to, że kobieta potrafi – z ogromnym wdziękiem – robić kilka rzeczy jednocześnie…. Zapraszamy!

 

 

Wywiad z Kenji Takeda

Gościem mobilnego studia podczas TNC’2013 był Kenji Takeda (rozmowa w języku angielskim).

 

Wywiad z Robinem Wiltonem

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Robinem Wiltonem (w języku angielskim).

 

Wielkie Dane, Wielka Historia…. i prywatność

3e

„Eksplozja danych zmienia naukę” – taką tezę podczas środowej sesji plenarnej konferencji TNC 2013 postawił gość specjalny, Kenji Takeda z Microsoft Research. W swojej prezentacji, którą zatytułował „From Big Data to Big History and Beyond” wykazywał, że rosnąca możliwość pozyskiwania i kolekcjonowania danych, a co za tym idzie, także ich skutecznego przetwarzania stanowi nowy, kolejny etap odkryć w nauce.

Czytaj więcej »Wielkie Dane, Wielka Historia…. i prywatność